LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 






ŽEMĖJE AUGA IR DRAUDIMŲ, IR MEILĖS VAISIAI

Lietuva turtinga įsakymais, draudimais ir biedna jautrumu, lygybe, pažanga. Štai seimūnas Antanas Matulas siūlo drausti paaugliams turėti rūkalų. Seimūno A.Matulo draudimas yra grubus ir kvailas, nes atima iš paauglių laisvę gyventi, tyrinėti ir remiasi jėga. Vaikystėje kelis metus tėvui prašant dažnai parnešdavau jam rūkalų. Dabar tai drausime? Tuo labiau, kad tai turėjo tik geras pasekmes. Aš mačiau, kaip neigiamai veikia rūkymas tėvo sveikatą.

Aš visiškai nedraudžiau nė vienai iš trijų dukrų nei rūkyti, nei narkotizuotis, nei gerti alkoholio, kaip ir neskatinau. Siūliau jautriai tai ištirti, pažiūrėti į kitų vartojančių sveikatą ir savijautą, ir atrasti, kaip joms pačioms elgtis. Jos pačios ištyrė ir atrado atsakymus.

Vyriausia retkarčiais užsirūko ar išgeria vyno. Šiuo metu Airijoje augina mažylę. Antra Lietuvoje – dar rečiau, o trečia – Prancūzijoje visai nerūko, o vyno vartoja irgi labai retai ir labai nedaug. Nerūko, nors jos mama visą laiką šiek tiek rūkė ir dabar labai inteligentiškai – retkarčiais, užsirūko. Narkotikus visoms pakeitė meilė. Tik tikėjimai pritraukia narkotikus.

Ir aš keletą metų rūkiau, kai jauniausioji buvo maža, o vėliau tyrinėjau, kaip veikia rūkymas mano sveikatą. Kelis metus buvo malonu rūkyti, po to kelis metus – nelabai ir dar po to kelis metus – visai nemalonu. Galiausiai susirgau ūmiu kvėpavimo takų uždegimu, virš savaitės skaudėjo gerklę ir negalėjau rūkyti. Praeinant ligai atidžiai žiūrėjau, kada ir kodėl ryte užsirūkau, kaip įkrentu į sunkokas, tarp jų ir į rūkymo mintis, ir pamačiau. Nuo to laiko jau virš dvidešimt metų nenukrentu iki rūkymo ir niekada nei piktinuosi rūkančiais, nei pats rūkau. Tai teisingas metodas nustoti rūkyti. Bet jis reikalauja jautrumo ir centruotumo, ne galvojimo, o - sąmoningumo.

Kvaila rūkyti, dar kvailiau drausti. Be to, rūkantieji yra daug malonesni už draudžiančius. Su antra žmona apsivedžiau jai rūkant. Rūkymas meilei netrukdo, o draudimai – trukdo. Arba draudžiat, arba mylit. Jeigu mylit, galit ir drausti. Bet tuomet drausti netraukia, nes draudimų vaisiai visuomet po kelių ar keliolikos metų grįžta užaugę, ir daug didesni, nei buvo pirminiai draudimai. Žemėje viskas auga. Patyrę draudimus grubesni paaugliai vėliau irgi draus, įsakinės, o inteligentiškesni bėgs į ten, kur nedraudžia. Dėl dabartinių draudimų ateityje Lietuvoje padaugės grubumo ir kvailumo, o sumažės gyventojų ir jautrumo.

  

Pirma, Matului geriau būtų drausti savo žmonai korumpuoti. Taip spaudai rašant apie jo žmonos korupcijas, jis atsipalaiduotų nuo grubesnių įtampų. Antra, paklausti nepilnamečių, kodėl jie rūko, kaip rūkymas veikia jų sveikatą, savijautą, ko reikia, kad nerūkytų ir pan. Trečia, jam reikėtų išmokti neįkristi į grubias ir kvailas mintis, draudimus, įsakymus. Tarp kitko, tokie yra ir dešimt dievo įsakymų.

Tik nustojus įsakinėti ir drausti širdyje pradeda gimti meilė. O po to visa kita prisideda labai lengvai, savaime. Atkrinta norai rūkyti, narkotizuotis, valdyti, įsakinėti, drausti. Gimsta džiaugsmas, ūpas toliau laimingėti, giliau mylėti, sąmoningėti, medituoti.

Prembuda, Ojas, 2011-12-10

 






Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: https://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2024. All rights reserved. Copyright information



Naujienos