LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 





Tiesa apie dirbtinį apvaisinimą ir klonavimą

* Ar dirbtinis apvaisinimas ar klonavimas – gera išeitis norinčiai turėti vaikų šeimai?

Nevaisingumo atvejais dirbtinis apvaisinimas yra labai gera išeitis. Dar daugiau naudos ir geriau būtų, jei žmonės būtų sąmoningesni – matytų, kaip siela susitinka su kūnu, daugiau žinotų apie praėjusius gyvenimus. Paprastai tikinčiųjų sielos gimsta visiškai nesąmoningai – tai rodo visiškas praėjusių gyvenimų užmiršimas. Meditatoriai gimsta daug sąmoningiau, o budos – visiškai sąmoningai.

Pirmas klonuotas mulas
(http://en.wikipedia.org/wiki/Idaho_Gem)

Naujame kūrybiškesniame pasaulyje reikėtų naudoti dirbtinio apvaisinimo, o ateityje, matyt, ir klonavimo pranašumus. Jie jau yra gana tinkamai naudojami augalų ir gyvūnų naudingoms savybėms ar veislėms sukurti. Bet nesunku numatyti, jog naudingų savybių išryškinimas atneša ir neigiamų pasekmių, kurių mokslininkai net neįtaria. Bet jos pasirodys ir žmonėms tai darant reikia būti daug atidesniems ir atsakingesniems.

Dirbtinis apvaisinimas išsprendžia dalį tėvų nevaisingumo problemų ir padeda ateiti į šeimą ją atitinkančiai sielai. Dirbtinis apvaisinimas dalinai, o ateityje, matyt, ir klonavimas gali garantuoti gimstančiai sielai gražų ir sveiką kūną. Tai labai gerai. Tačiau dirbtinio apvaisinimo ne sutuoktinio sperma ir apvaisinimo klonuojant atvejais iškyla ateinančios sielos astralinio ir mentalinio kūnų suderinimo su fiziniu problemos.

Subtiliuosius kūnus siela atsineša iš praėjusių gyvenimų, o fizinį per genus gauna iš tėvų. Žmogaus kūnai turi būti suderinti tarpusavyje. Antra vertus, ateinančios sielos subtilieji kūnai turi būti suderinti ir su tėvų subtiliaisiais kūnais tiesiogiai arba karmiškai, kad siela galėtų būti pritraukta ir vėliau sąveikauti su augančiu kūnu. Tibetiečiai yra nustatę, jog mergaitę traukia gimti į šeimą, kurioje ji myli tėvą, o berniuką – į šeimą, kurioje jis myli motiną. Tai žymiu mastu paaiškina pasąmoninius sūnaus Edipo, nusistačiusio prieš tėvą, ir dukros Elektros, nusistačiusios prieš motiną, kompleksus. Aišku, kad karmiškai gali būti ir visai kitaip. Jei apvaisinimas vyksta natūraliai, tai gimstančios sielos ir tėvų subtiliųjų kūnų susiderinimas vyksta sielai pasirenkant arba karmiškai patenkant pas tėvus. Tuo pat būdu dalinai susiderina ir gimstančios sielos subtilieji kūnai su fiziniu. Pagal tėvų genus susidariusio naujo kūno savybės bus artimos aiškioms arba latentinėms tėvų kūnų savybėms. Jei abu tėvai turi aiškias ar latentines kokios nors ligos ar talento savybes, tai ir kūdikis tikriausiai jas turės. Juodaodžių ar bėgikų vaikai yra paprastai panašūs į tėvus. Tačiau paveldimos tik fizinio, o ne astralinio ar mentalinio kūno savybės. Protinės ir kitos psichikos savybės žymesniu mastu atsinešamos, nei jas augant normaliomis sąlygomis nulemia aplinka. Tą rodo paskutinieji keturiolika ganėtinai sąmoningų Dalailamos gimimų, sąmoningi Gautama Budos, Ošo ir kiti gimimai.

Dirbtinis apvaisinimas
(http://en.wikipedia.org/wiki/Fertilization_in_vitro)
8 ląstelių embrionas po dirbtinio apvaisinimo
(http://en.wikipedia.org/wiki/Fertilization_in_vitro)

Dirbtinai apvaisinant ne sutuoktinio spermatozoidu, o ateityje, matyt, klonuojant fizinis kūnas visuomet galės būti pagerintas ar net sukurtas geras ir sveikas. Tai, viena vertus, labai gerai. Kita vertus, ar gerai, jei banditai, žmogžudžiai ar fanatiško tikėjimo ir įsitikinimų žmonės – stalinai, hitleriai, musoliniai, trumenai, inkvizitoriai gaus gerą kūną? Nesąmoningai banditiškų polinkių sielai, gavusiai gerą ir gražų kūną, dar gali kliūti ir geros auginimo bei švietimo sąlygos. Banditiškų polinkių žmogus orientuotas į savo bandą, savo bandos, kolektyvo, sektos, partijos ar šalies interesus, o ne į individo, bendražmogiškus ar egzistencinius poreikius ir interesus. Nesąmoninga – nepažinusi astralinio ir mentalinio kūnų – visuomenė, banditiškų polinkių sielai į rankas įduodama gerą ir gražų kūną, įduoda daugiau nei atominę bombą. Tokią bombą Antrojo pasaulinio karo pabaigoje į rankas gavo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas H. Trumenas ir įsakė numesti ją ant dviejų Japonijos miestų. Didelės vertės ar galios instrumentą – kūną ar atominę bombą įduoti į rankas banditiškų polinkių žmogui geriau vėliau nei anksčiau ir dar geriau – niekad, nei įduoti jį nuo pat pradžių, nuo pat gimimo. Taigi problema yra, ir nemaža, bet ir jos sprendimą galima rasti.

Moksle žinoma, jog visų žmonių fizinių kūnų programos – genomai 99,9 procento yra analogiški. Tačiau žmonės yra labai skirtingi. Toks didelis skirtumas tarp žmonių paaiškinamas tik skirtingais žmonių astraliniais ir kitais subtiliaisiais kūnais. Fizinis kūnas yra jų veikiamas ir seka jais. Taip yra ne tik viduje, bet ir išorėje. Dėl to žmonės su skirtingais astraliniais kūnais ir protais gamins skirtingus daiktus, instrumentus. Dėl to ir skirtingose kultūrose indai vandeniui nešti ar valgymo priemonės labai skiriasi, nes skiriasi žmonių mentalitetai. Dėl didelio astralinių kūnų skirtumo net keli tos pačios šeimos nariai pagal tą patį projektą ar užsakymą pagamins ar nupirks labai skirtingus daiktus, dovanas ar kelialapius. Protas yra išorinė astralinio kūno pusė, o astralinis kūnas yra vidinė proto pusė. Todėl akivaizdu, jog skiriantis astraliniams kūnams, skirsis ir žmonių protai bei iš jų einantys veiksmai. Be to, pereinant per mirtį nesąmoningai, astralinis kūnas beveik nesikeičia, o tik pasireiškia tai, kas buvo užslopinta, nuslėpta. Duodama gerą, sveiką kūną kiekvienam visuomenės individui, visuomenė prisiimtų labai didelę naštą. Aišku, kad kuo egoistiškesnis žmogus, tuo jis labiau stengsis pasinaudoti šia neįkainojama visuomenine dovana. Panašiai kaip dabar – „nemokamu“ gydymu. Juo beveik visiškai nesinaudoja meditatoriai, nes jie kelis kartus mažiau serga ir dėl to netiesiogiai sirgalių yra išnaudojami.

Dirbtinis apvaisinimas ir numatomas klonavimas yra nuostabi galimybė sąmoningai, mylinčiai šeimai ir visuomenei gimdyti sveikus vaikus net ir sergančioje ar net genetiškai pažeistoje visuomenėje. Bet dirbtinis apvaisinimas ir klonavimas gali atrodyti baisus tikinčiai, nesąmoningai, retrogradiškai visuomenei, tėvams ar moteriai. Nors, pagal krikščionis – Jėzaus kūno pradėjimas nelytiniu būdu tik iš moters kūno, iš moteriškos ląstelės be tėvo faktiškai yra klonavimo atvejis. Moksliškai iki šiol klonuojant iš vieno individo buvo galima pradėti tik tos pačios lyties individą. Kita vertus, lyties keitimas klonuojant iš esmės yra įmanomas.

Klonuota avis Doli ir jos pirmas ėriukas
(http://en.wikipedia.org/wiki/Dolly_the_sheep)

Žmogaus klonavimo galimybės kol kas paneigti neįmanoma. Jau buvo klonuoti gyvūnai, pavyzdžiui, iš vienos avies 1996 m. – jai identiška avis Doli. Krikščionys vis dar bijo klonavimo. Budistinėse šalyse Taivane, Pietų Korėjoje užauginti klonuoti veršiukai ir kiti gyvūnai. Jų genomai nuo žmogaus vargu ar skiriasi daugiau nei dešimt procentų, todėl iš esmės gali būti klonuojamas ir žmogus. Pradėjo augti ir primato embrionas, kurio genomas nuo žmogaus skiriasi vos kelias procentais. Budistinės šalys, turinčios praėjusių gyvenimų patirtį, klonavimą priima kaip naują ir natūralią progreso galimybę, jo nebijo ir vysto patys bei padeda vystyti krikščioniškų šalių mokslininkams.

Korėjietis mokslininkas
Hwang Woo-Suk su pirmu
jo klonuotu šunimi Snuppy.
Mokslininkas yra buvęs
krikščionis, tapo budistu,
kasdien medituoja.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Snuppy)

Dirbtinis apvaisinimas, klonavimas ir tokie nauji fenomenai kaip eutanazija ar lyties pakeitimas iki šiol yra tik tikėjimų, neprisimenančių praėjusių gyvenimų ir netyrinėjančių, kaip siela susijungia ir atsiskiria nuo kūno, problema. Vienas iš inteligentiškų tokių problemų sprendimų būtų ne uždrausti dirbtinį apvaisinimą ar klonavimą, o prisiminti praėjusius gyvenimus ir kartu su Rytais ir meditatoriais tyrinėti sielos susijungimą ir atsiskyrimą nuo kūno.

Aš už tai, kad su meile ir sąmoningumu tyrinėtume visas naujas mokslo ir technologijų teikiamas galimybes ir, suderinę su ezoterinio ar vidinio mokslo teikiamomis galimybėmis, taikytume jas visos gamtos ir žmogaus gerovei bei laimei.




* - Citata iš Prem Budos knygos „Meditacija – sielos dalijimasis“.






Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: https://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2024. All rights reserved. Copyright information



Naujienos