LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

Pavasaris – sėklos ir gamtos, meditacija - sielos ir žmogaus prisikėlimas

 

Medžio tiesinimasis
 Medžio tiesinimasis

Žemė, gamta, medžiai ir visa gyvybė pajudėjo prisikėlimo link. Sėklai, kūnui, gamtai pažadinti užtenka pavasario, Saulės. Sielos pabudinimui, prisikėlimui reikalinga meditacija. Nuostabus buvo viduržiemis, atgaivus artėja pavasaris, pilnatviška nusimato vasara. Žvilgtelėkite, kiekvienas medis tiesinasi. Jei medis nesitiesina, nebalansuoja šakų kelis metus, jis, būna, ir auga sunkiai. Palinksta, o palinkęs palaipsniui ir nugriūna. Kaip ir žmonės su polinkiais. Geriausia tiesintis nuo viduržiemio. Ir geriau kasmet.

Viskas, kas miršta, gimsta ir prisikelia. Gamtai tai atneša pavasaris, sielai, žmogui – meditacija. Tai ateina iš vidaus ir yra daug daugiau, nei kas nors gali duoti. Tai patiria tik jautriai į pokyčius, į gyvybės judesius atsakantis, prisiėmęs atsakomybę individas. Būti atsakingu - didžiausia galimybė, laimė. Neįmanoma būti laisvu be atsakomybės. Tik atsakantis į posūkį žmogus, laimingai baigia kelią. Tik atidžiai atsakantis į augalo ir dirvos požymius ir pokyčius žmogus, gauna didelį derlių. Tik atsakantis į mylintį žvilgsnį individas, pats atranda meilę.

Didingas lengvumas ir įkvėpimas apima individą, subalansuotai atsakantį į tylą, triukšmą, klimato kaitą, diktatūrą ir meilę. Tik atsakingas asmuo, išmokęs pats užsiauginti, pasisotinti, pasveikti, susikurti gerovę, laimę ir meilę, gali būti džiugus ir ramus. Toks yra meditatorius, dhyana. Bet žavingai atsakingi yra visi gyvūnai, net žolė. Jie atsako į šilumą, drėgmę, trąšas. Jie atsako garsais, žiedais, kvapais ir derliumi. Gamta ir Kosmosas yra daug atsakingesni, nei pamokslautojai, seimūnai, valdininkai. Šie nežino, iš kur ateina atsakomybė. Kvailiai mano, kad iš mokymo ir auklėjimo, teisės ar pareigos. Deja, kuo anksčiau pradėsi auklėti ir stumdyti individą pagal protą ir idėjas, tuo jis bus nebrandesnis, politiškesnis ir nelaimingesnis. Jis pames savo prigimtį ir dažnai nueis su protu, tikėjimu, vertinimu.

  

Atsakomybė ateina iš sąmonės, iš čitos. Čita yra bemintė, pirmapradė sąmonė. Ji patiriama, juntama, ji gaivina, įkvepia, laimina. Kiekvienas turi čitą, kiekvieną apgaubia čita, bet žmonės mažai naudojasi beminte sąmone. Kita vertus, kiekvienas kvarkas, kvantas, ląstelė ir individas gali eiti su čita arba su protu, instinktu ar mintim. Pats judesys parodo, iš kur jis ateina. Jei – grubus, kietas, nelaimingas, tai jis ateina iš jų. Jei švelnus, laimingas – iš čitos. Tiek čita, tiek elektronas, protonas ar kvantas – kosminiai. Būk su čita ir Kosmosas maitins bei saugos. Čita niekada neina su teise, tikėjimu, įsakymu. Koks kvailas ir nelaimingas žmogus ir koks išmintingas ir laimingas Kosmosas. Chaotiškai ir laisvai darnus.

Tinkamai medituojantis meditatorius ar dhyana 10-20 kartų trumpiau ir rečiau serga nei galvočius ir tikintis. Jis nesinarkotizuoja, nesialkoholizuoja, nesmurtauja, nebūna apsėstas jokiomis dvasiomis ir šėtonais, pykčiais ir karais. Dhyana yra kūrybiškas ir turtingas. Bet jis nesiekia viršsvorio, viršturčio ir viršpročio. Tai trukdo.

Dhyanai gyvenimas yra ne krizė ar šokas, o stebuklas ir šokis ir teka ne "iš vertybių ir pareigos", o iš visur ir į visur. Kaip elektros srovė, Kosmosas ar gyvybė. Meditatoriui gyvenimas yra dygstanti sėkla, besiskleidžianti gėlė, besileidžianti link jūros upė ir kylantis į naujas aukštumas ir viršūnes vėjas, rūkas ir debesis. Paukščio čiulbėjimas ir meilės giesmė. Gyvenimas yra ir tekantis vanduo, paverčiantis balą į ežerą, ir tekanti meilė, transformuojanti stuobrį į šokėją ir mylimąjį, o pelenę - į princesę ir mylimąją ar mylinčiąją.

Buskime ir kelkimės kūnu ir siela, pavasaris ateina, o meditacija ir čita visuomet čia ir dabar!

 

 

Prembuda, Ojas meditacijos centras, 2022-02-13

 

 

Atnaujinta 2022-02-14


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2022. All rights reserved. Copyright informationNaujienos