LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

 

Pasaulis apie tikėjimus ir meditaciją

2006 Gruodis


Boulingas dėl dievo : Ar religija visuomenei yra gėris?

Ar religija* yra būtina socialinei sveikatai? Duomenys yra prieštaringi. 2005 metais „Journal of Religion & Society” (Religijos ir visuomenės žurnalas) publikuotame tyrime nepriklausomas mokslininkas Gregory S. Paul ištyręs aštuoniolikoje išsivysčiusių šalių tikėjimo, įvertinto tikėjimu Dievu, biblija, maldų ir apeigų lankymo dažnumu, ir socialinės sveikatos, įvertintos žmogžudysčių skaičiumi, vaikų mirtingumu, tikėtina gyvenimo trukme, lytiškai plintančių ligų, paauglių abortų ir nėštumų skaičiumi, sąsają, nustatė atvirkštinį jų ryšį. Didesnis tikėjimas – žemesnė socialinė sveikata.

G.S.Paul nustatė, kad „Apskritai, išsivysčiusiose demokratinėse šalyse didesnis tikėjimas ir kūrėjo garbinimas yra susijęs su didesniu žmogžudysčių kiekiu, didesniu nepilnamečių ir jaunuolių mirtingumu, didesniu lytiškai užsikrėtusių ligonių skaičiumi, dažnesniu paauglių nėštumu ir abortais.“ Iš tikrųjų, JAV užima aukščiausią vietą ir pagal tikėjimą, ir pagal žmogžudysčių, ir pagal lytiškai plintančių ligų, abortų ir paauglių nėštumų skaičių. <...>

Paruošta pagal MICHAEL SHERMER, SCIENTIFIC AMERICAN 44p., DECEMBER 2006

* - Paprastai mažai sąmoningi ar identifikavęsi su tikėjimu žmonės tikėjimą šventuoju, dievybe, Marksu ar Biblija ir laiko religija. Tikra religija yra dvasios ar kūno sujungimo su dvasia mokslas ir praktika. Tikros religijos pamatu yra meditacija ir ji nepriklauso nuo tiesą radusio individo, vietos ar laikmečio. Ji visose vietose, visais laikais ir visiems žmonėms yra viena. Kaip ir mokslas. Tokia religija dar tik gimsta.
Sveikata, 2007 02 06
 Sveikata, 2007 02 06


www.ve.lt

Joga

Vis didėjantis jaunų žmonių agresyvumas ir smurtas privertė Jungtinių Amerikos Valstijų Sveikatos apsaugos ministeriją ieškoti būdų šioms problemoms spręsti. Į vidurinių mokyklų mokymo programas įtraukta joga. Per šią pamoką vaikai susipažįsta su sanskritu, mokosi medituoti bei atsikratyti** streso tiek mokykloje, tiek ir namuose.

Tokį projektą bandyta įgyvendinti ir prieš ketverius metus, tačiau jis buvo atmestas motyvuojant, kad Amerika – katalikiška šalis ir jogos mokymas gali nuvesti mokinius neteisingais keliais ar net įtraukti į sektas.

** Meditatoriaus komentaras: Nekonfliktiškai ir harmoningai žmogų su gamta, Visata ir dvasia sujungia tik meditacija. Joga be meditacijos tėra tik sportas, gal šiek tiek kultūringesnis nei futbolas ar krepšinis, bet tik sportas ar proto mankšta.

Atsikratyti streso, kaip ir ligos ar ligos simptomų neįmanoma. Įvarant streso priežastis ir pasekmes gilyn į pasąmonę, jos netrukus išlenda tik su dar ryškesniais simptomais ir blogesnėmis pasekmėmis.

Streso priežastis reikia įsisąmoninti ir transformuoti – utilizuoti, ekologizuoti. Meditacija ekologizuoja ne tik stresą, bet ir daug kitų tikėjimais ir mąstymu sukurtų ir nepašalinamų priežasčių ir pasekmių.


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos