LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

Media apie meditaciją

Meditacija palengvina širdies ligas

Širdies ligoniams, praktikuojantiems transcendentinę meditaciją, sumažėja mirtingumas, teigia JAV tyrėjai.

Amerikos Širdies Asociacijos susitikime tyrėjai pranešė, kad atsitiktine tvarka 201 afroamerikiečiui paskyrė medituoti arba keisti gyvenimo stilių.

Po devynerių metų praktikų, meditacijos grupėje 47% buvo sumažėjęs mirčių, širdies priepuolių ir insultų skaičius.

Tyrimą atliko Viskonsino Medicinos koledžas su Mahariši universitetu Ajovoje. Jį 2.3 milijono svarų sterlingų finansavo Nacionalinis Sveikatos Institutas ir Nacionalinis Širdies, Plaučių ir Kraujo Institutas.

Reikšminga nauda

Širdies ligoniai pamatė, kad meditacija
žymiai sumažina sveikatos sutrikimų riziką

Vidutinis afroamerikiečių vyrų ir moterų amžius buvo 59 metai, o jų širdies arterijos buvo susiaurėjusios.

Meditacijos grupė buvo paprašyta praktikuoti meditaciją du kartus per dieną po 20 min.

Gyvenimo stiliaus keitimo grupė dalyvavo šviečiamuosiuose kursuose apie tradicinius rizikos faktorius, tarp jų ir apie dietos keitimą bei fizinius pratimus.

Per devynerius metus meditacijos grupėje buvo 20 širdies priepuolių, insultų ar mirčių atvejų, o sveikatos švietimo grupėje - 31 atvejis. Dr.Robertas Šneideris, pagrindinis autorius bei Natūralios medicinos ir Prevencijos Centro direktorius Mahariši universitete Ajovoje, sakė: „Po 9 metų, 80 procentų meditacijos grupės dalyvių vis dar meditavo mažiausiai kartą per dieną.

Bet buvo labai mažai pokyčių sveikatos švietimo grupėje. Jų gyvenimo stilius, liečiantis dietą ir fizinius pratimus, buvo daugiausiai toks pats – tai labai sunku pakeisti.“

Meditacijos grupėje, be sumažėjusio mirtingumo, širdies priepuolių ir insultų skaičiaus, buvo reikšmingai žemesnis ir vidutinis kraujo spaudimas (5mm Hg). Kai kuriems dalyviams taip pat buvo reikšmingai sumažėjęs stresas.

Dr. Šneideris sakė, kad kiti atlikti tyrimai parodė transcendentinės meditacijos naudą, nepriklausomai nuo tautybės, kraujo spaudimui ir stresui.

„Tai yra pirmas kontroliuojamas klinikinis tyrimas, rodantis, kad ilgalaikė konkreti streso mažinimo meditacinė praktika sumažina klinikinių širdies kraujagyslių atvejų – širdies priepuolių, insultų ir mirčių – dažnį“, - jis sakė.

Dr. Šneideris sakė, kad transcendetinė meditacija tyrime buvo kaip naujai atrastų vaistų klasė širdies ligų prevencijai.

Jis sakė: „Šiuo atveju, nauji vaistai kyla iš paties kūno vidinės vaistinės, stimuliuojant transcendentinei meditacijai.“

Londono Medicinos Centro švietimo psichologijos konsultantė Ingrid Collins sakė: „Manęs visiškai nenustebino, kad toks elgesio pakeitimas gali turėti didžiulę emocinę ir fizinę naudą. Fizinė ir emocinė energija yra nepertraukiamos, ir kas atsitinka mums fiziškai, gali paveikti mūsų emocijas, ir atvirkščiai.“

Britų Širdies Fondo širdies medicinos sesuo Ellen Mason pasakė: „Tai įkvepianti sritis ir rezultatai buvo įspūdingi. Tačiau, kad pilnai įvertintume, kokį poveikį širdies ligonių gyvenime gali turėti transcendentinė meditacija, būtina atlikti tyrimą daug didesnėje žmonių grupėje ir įvairiose etninėse grupėse.“

TRANSCENDENTINĖ MEDITACIJA

Transcendentinę meditaciją (TM) 1955 m. Indijoje pristatė Mahariši Maheš Yogi.

Septintajame dešimtmetyje ją išpopuliarino “The Beatles”, keliaudami į Indiją jos mokytis iš Mahariši.

Mahariši Fondas sako, kad TM yra sąmoningumo lavinimo būdas.

Kursai yra prieinami tik per Fondą. Jie kainuoja nuo 190 svarų sterlingų studentams iki 590 svarų žmonėms, kurių pajamos viršija 40000 svarų.

Publikuota: 2009 lapkričio 17 d. BBC


Publikacijos originalas: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8363302.stm


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos