LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 









"Natūralioji medicina", 2011 Balandis Nr.4, 28-29 psl.

Ingrida Ivancė

Meditacija - kelias į pasveikimą



 

„Mano patirtis parodė, kad gyvenime atsakymas visada yra, jei žvelgiame iš savo vidaus“, – sako Ingrida Ivancė, pati pirmoji Lietuvoje, kuriai buvo persodintas kitą kraujo grupę turinčio žmogaus inkstas. Iki pasveikimo labai ieškojusi žinių ir faktų apie inkstų gydymo ir transplantacijos pasekmes, šiandien ši medikė noriai drąsina tuos, kurie susiduria su didelėmis sveikatos problemomis, ir skatina juos medituoti.

Meditacija – tai judėjimas savo vidun į ten iš kur gimėme. Tikra meditacija, kaip ir tikras mokslas tinka visada ir visur ir yra laisva nuo autoriaus. Pavyzdžiui, užtenka žinoti Einšteino atrastus dėsnius, formules ir visa tai taikyti. Žinomos šimtas aštuonios bazinės meditacinės technikos. Kiekvienas žmogus tiesiog gali pasirinkti, koks metodas jam priimtiniausias ir tinkamiausias. Vieniems patinka aktyvios meditacijos, kai kūnas juda, kitiems – pasyvios, kai kūnas išlieka statiškas. Svarbu, kad pasirinktas metodas žmogui tiktų pagal jo prigimtį ir atitiktų jo sąmoningumą. Tai ir lems, kiek giliai jis įeis savo vidun. Vienas gimsta ir atsineša aukštą sąmoningumą iš praėjusių gyvenimų – kaip Dalai Lama, kitam reikia daug mokytis. Šiuo metu yra labai daug informacijos apie meditaciją ir tarp jos labai daug klaidinančios. Vienur teigiama, esą meditacijos metu reikia kažką įsivaizduoti, kitur, kad ji pasiekiama stengiantis, o dar kitur, kad nereikia visiškai nieko daryti. Tikroji meditacija - tada, kai mes visiškai nieko neįsivaizduojame, esame atsipalaidavę, natūralūs, atsitraukę nuo savo kūno, minčių, emocijų.

Medituodami savarankiškai galime pasiklysti

Norėdami išmokti tinkamai medituoti, geriausia susirasti tinkamą mokytoją. Aš pati asmeniškai daug metų mokausi iš meditacijos meistro Mečislovo Vrubliausko, apie metus praleidau Indijoje, gerai susipažinau su Vakarų Europos meditacijos centrais. Džiaugiuosi, kad mano meistro vidinė branda, sąmoningumas padėjo man sėkmingai praeiti sudėtingais gyvenimo ir ligos gydymosi vingiais. Meditacija – naujas reiškinys mūsų gyvenime, todėl norėdami ją suprasti, turime bent trumpam pabūti meditacijos mokykloje ir suvokti, kas tai yra. Iš pradžių nerekomenduočiau vienam medituoti, nes tai tebus tuščias laiko leidimas. Panašiai, kaip ir norint tapti mediku, reikia mokytis iš žmonių, kurie gydo arba dirba mokslinį darbą. Mano manymu, vienam tai padaryti, neįmanoma.

Leidžia pamatyti problemų sprendimo būdus

Gili meditacija – tai buvimas natūralioje bemintėje būsenoje anapus kūno ir minčių. Medituotojų netenkina nuolatinis minčių buvimas galvoje ir gana grubus gyvenimas pagal jas. Žmogaus geba daug daugiau, nes jis yra ne protas, materija ar objektas, o subjektas, sąmonė. Meditacija yra kūno ir minčių paleidimas, kaip akmens iš delno, radus brangakmenį. Tada prieš mūsų akis lieka tyra tuščia erdvė, kuri leidžia matyti mintis, emocijas, planus, idėjas, savo ir kitų gyvenimo situacijas iš vidaus, iš tuštumos, iš sąmonės. Kaip žemę ar kitas planetas iš tam tikro aukščio ar net iš kosmoso. Tada arti nėra oro ir daiktų ir todėl jie netrukdo labai aiškiai matyti. Tada galima eiti ne pagal senus žemėlapius, knygas ar pasakojimus, o pagal matomą visą vaizdą ir detales.

Pradėjusi medituoti aš tapau drąsesnė, sukūriau savo verslą, turtingiau gyvenu, atsikračiau prisirišimų, kurie trukdė eiti pirmyn, man nustojo šalti ir prakaituoti rankos, išsivalė sąnariai, raumenys, pasidariau lankstesnė, jautresnė aplinkai, įvairioms mintims bei emocijoms ir tapau kur kas laimingesnė nei buvau ankščiau.

Medituodami keičiame savo gyvenimą iš esmės

Meditacija iš esmės keičia mūsų gyvenimą, fizinį kūną ir protą. Mūsų vidinės energijos išlaisvinimas ir mūsų vidinis augimas primena sėklos energijos išlaisvinimą ir auginimą. Energija yra pačioje sėkloje, o mes galime tik ją pasodinti ir auginti. Tada ji duos vaisius. Mes negalime perleisti atsakomybės už savo gyvenimą kitiems, nes perleidę alkį atiduosime ir sotumą, perdavę matymą atiduosime ir grožį, perdavę poelgius - atiduosime ir džiaugsmą, kūrybiškumą, meilę.

Medituodami mes atsitraukiame nuo visko kas yra ne iš vidaus, - nuo įvairių minčių, planų, tikėjimų, įpročių, suvokiame, kas yra visai ne mūsų ir mums visiškai netinka. Atpalaidavus protą, labai atsipalaiduoja ir kūnas. Ir išsivalo. Todėl ir kelis kartus mažiau serga. Augdami ir atsipalaiduodami ugdome sąmoningumą ir daromės daug jautresni aplinkai, savo kūnui, emocijoms, mintims. Kita vertus tampame ir darnesni kaip labai gerai suderintas instrumentas. Pradedame matyti mintis, kurios sukelia pyktį, baimes, ligas, nelaimes, išmokstame jas perkeisti į džiaugsmą, drąsą, sveikatą ir laimę.

Tik pažvelgę vidun galime sužinoti tikrąsias ligų priežastis

Medikai nustato ir įvardija mūsų ligas, bet medituodami mes galime pamatyti tikrąsias jų priežastis. Pavyzdžiui, man medikai nustatė autoimuninę ligą. Medituodama pamačiau, kad liga yra mano praeities veiksmų pasekmė ir taip pat atpažinau, kokiu būdu ją išgydyti. Meditacijos centre aš mokau dialogo su savo kūnu: žmogus žvelgdamas savo vidun gali kreiptis į savo organą ir sulaukti iš jo atsakymo, kodėl serga ir ką daryti, kad padėtų jam pasveikti. Žiūrėdami į skrandžio skausmą dažnai pamatysime nusėdusį užslopintą pyktį. Jei nuolat galvojame apie kerštą, pyktis persiduos ir susargdins kepenis ar tulžies pūslę. Organizmas yra vientisas, jame viskas tarpusavyje yra susiję. Pakeitus nuostatas daug skausmų, ligų dingsta. Vienai moteriai, kenčiančiai nuo rankos sąnarių artrito, užteko pamedituoti ir pirštai atsigavo, skausmas nurimo, tačiau norint pasveikti būtina pakeisti ir savo vidines nuostatas.

Užsistovėjusi energija gali tapti onkologine liga

Daugelis lietuvių skundžiasi stuburo skausmais, kurie dažniausiai kyla dėl užslopintų emocijų. Žmogaus pykčio, baimės, liūdesio emocijų energijos kaupiasi stubure ties juosmeniu, todėl jei žmogus jų neišreiškia ir neperkeičia, pradeda skaudėti nugarą. Tačiau, jei mintys, nuostatos, tikėjimai netrukdo, kūno ir emocijų energija stuburu ir kūno energetiniais kanalais kyla aukštyn, kol pasiekia širdį, - tada žmogus jaučiasi labai gerai. Deja, dažniausiai mūsų energija pakyla tik iki saulės rezginio, kuris yra labai susijęs su nervų sistema, smegenimis, protu. Mūsų energiją sunaudos protas, todėl jausime skausmą tarp menčių, kaklo srityje. Ilgalaikės energijos sankaupos gali tapti ir onkologinių susirgimų priežastimi. Tai gali atsitikti tada, kai žmogus kažko nedaro, kas jį traukia, arba daro tai, kas jo netraukia. Energija negali lengvai kilti kūnu ir protu, tad pradeda kauptis tam tikrose kūno vietose. Užsistovėjusi energija, kaip stovintis vanduo pradeda gesti ir gali susargdinti sunkia fizine, net onkologine liga. Labai dažnai žmonės, sergantys šia liga, žino, ką turėtų pakeisti gyvenime. Tai gali būtų darbas, gyvenama vieta, žmona, vyras, nuoskaudų atleidimas, tačiau ne visi yra tikri, kad tai padės ir ne visi gali tai padaryti.

Net po sunkos ligos galime gyventi

Medituodama daug metų bandžiau išvengti operacijos, tačiau ilgainiui supratau, kad ji man būtina. Meditacija man padėjo surasti teisingiausią sprendimo būdą, pasidalinti savo liga su tėvais ir priimti mamos siūlomą inkstą. Labai gerai, jei yra jaučiama tekanti gydanti vitalinė srovė. O ji tekėjo. Man ir mamai tereikėjo justi ir žengti atitinkamus žingsnius. Ir mes žengėme. Mamos inkstas buvo transplantuotas man. Dėl to dabar abi mes esame laimingos, nes ir ji sveika, ir aš. Būdama arti mirties, kritinėmis akimirkomis, supratau, kad mano gyvenime svarbiausia man - meilė ir meditacija, dėl kurių labai traukė sugrįžti į gyvenimą. Pamačiau, kad meditacija labiausiai padeda man sveikti, keistis ir tapti sąmoningesnei. Praėjus keliems mėnesiams po operacijos, mano tyrimai yra labai geri. Daktarai stebisi, kad aš aktyviai dirbu ir net visai neseniai savaitę slidinėjau kalnuose. Dabar gyvenu visavertį gyvenimą, nes meditacija labai išvalo kūną ir protą ir dėl to esu daug sunkiau užkrečiama įvairiomis bakterijomis ir virusais. Be to, labai gerai juntu, koks maistas tinka mano organizmui, o koks kenkia. Aš pati esu atsakinga už savo gyvenimą ir džiaugiuosi jo žiedais ir vaisiais.

Meditacija įgalina mus gerti iš savo vidinio šaltinio, ko niekas mums negali duoti.

Meditacijos centre atlikti tyrimai parodė, kad žmonių sergamumas per ketverius meditacijų metus sumažėja penkis šešis kartus.

    Meditacija:
  • Giliai atpalaiduoja.
  • Išvalo protą nuo varginančių minčių.
  • Neigiamas emocijas keičia į teigiamas.
  • Pagerina sveikatą, kūno lankstumą ir savijautą.
  • Leidžia suprasti ligų, nesėkmių priežastis ir keistis.
  • Tai vidinė darna, tyla ir ramybė.

Tekstas Rūtos Butkutės

 

2011-01-27 LTV “Panorama”: “Lietuvoje pirma sėkminga inksto transplantacija esant skirtingoms recipiento ir donoro kraujo grupėms pralaužė ledus liūdnai statistikai.”

Po šios operacijos 2010-11 medikai prognozavo per metus atlikti papildomai 7-9 inkstų transplantacijos operacijas, bet po Ingridos operacijos praėjo jau apie 8 mėn. ir kol kas (2011-07-23) kitos panašios operacijos nėra atlikta. Operacija galimai sėkmingiausia bus tuomet, kai viskas tinkamai įvykdyta iš išorės - iš medicinos pusės - ir iš vidaus - iš meditacijos pusės.

 

Medicina ir meditacija transformuoja ligą į sveikumą, kančią – į laimę

 






Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: https://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2024. All rights reserved. Copyright information



Naujienos