LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

Liečiant lyg plunksna*

Šiva pasakė: „Lyg plunksna liečiant akies obuolius, tarp jų į širdį atsiveria lengvumas, ir į ten prasiskverbia kosmosas.”

Naudokitės abiem delnais, uždėkite juos ant užmerktų akių ir tegul delnai liečia akies obuolius – bet tik kaip plunksna, be spaudimo. Jei spausite, praleisite esmę, šis metodas neveiks. Nespauskite, tiesiog lieskite kaip plunksna. Jums reikia prisiderinti, kadangi pradžioje spausite. Spauskite vis mažiau ir mažiau, kol liesite be jokio spaudimo – tik delnai liečia akių obuolius. Tiesiog lietimas, susitikimas be spaudimo, kadangi esant spaudimui šis meditacijos metodas nesuveiks. Taigi – tik kaip plunksna.

Kodėl? Todėl, kad adata galima padaryti tai, ko neįmanoma atlikti kardu. Jei spaudžiate, pasikeičia kokybė – jūs esate agresyvus. Energija, tekanti per akis, yra labai subtili: nežymus spaudimas, ir prasideda kova, atsiranda pasipriešinimas. Jei spausite, tuomet energija, tekanti per akis, pradės priešintis, kovoti, prasidės kova. Nespauskite, nes užtenka mažyčio spaudimo, kad akių energija pasipriešintų.

Tai labai subtilu, tai labai jautru. Nespauskite – tik kaip plunksna, jūsų delnai tik liečia, lyg visai neliestų. Lietimas toks, lyg jo nebūtų. Jokio spaudimo, tik lietimas, silpnas delnų, liečiančių akies obuolius, jutimas, tai viskas.

Kas atsitiks? Kai paprasčiausiai be jokio spaudimo liečiate, energija pradeda judėti vidun. Jei jūs spausite, ji pradės kovoti su ranka, su delnu ir judės išorėn. Tik liečiant energija pradeda judėti vidun. Durys uždarytos, durys paprasčiausiai uždarytos, todėl energija apsigręžia atgal. Energijai apsigręžiant, jūs pajausite lengvumą aplink savo veidą, aplink galvą. Ši grįžtanti energija sukuria jumyse lengvumą.

Taigi tarp mūsų dviejų akių yra trečia akis, išminties akis, pradžna-čakšu (prajna-chakshu). Tarp šių dviejų akių yra trečia akis. Apsigręžusi nuo akių, energija smūgiuoja į trečią akį. Štai kodėl jaučiamas lengvumas, levitacija, lyg visai nebūtų gravitacijos. Ir nuo trečios akies energija krinta į širdį. Tai fizikos procesas: tiesiog laša, laša, laša, ir jūs jaučiate į širdį įeinantį lengvumą. Širdies plakimas sulėtės, kvėpavimas sulėtės. Visas jūsų kūnas atsipalaiduos.

Net jei nebus gilios meditacijos, tai jums padės fiziškai. Bet kuriuo dienos metu atsipalaiduokite kėdėje. Net jei neturite kėdės, kai esate traukinyje, užsimerkite, pajuskite viso kūno atsipalaidavimą ir tuomet uždėkite ant akių abu delnus. Nespauskite – tai labai reikšmingas dalykas. Tiesiog lieskite lyg plunksna.

Kai liečiate akis ir nespaudžiate, mintys iš karto liausis. Mintys negali judėti, jei protas relaksuotas, jos sustingsta. Joms reikalingas įtūžis, karščiavimasis, joms judėti reikalinga įtampa. Jos gyvena dėl įtampos. Kai akys ramios, atsipalaidavusios ir energija teka atgal, mintys dingsta. Jūs jausite tam tikros rūšies euforiją ir tai kasdien gilės.

Darykite tai daug kartų per dieną. Netgi palietimas vieną kartą bus gerai. Kai juntate akis, juntate, kad jos išeikvotos, be energijos, išsisėmusios nuo skaitymo, filmo ar televizoriaus žiūrėjimo, kai jūs tai juntate, tiesiog užsimerkite ir palieskite akis. Iš karto pajusite poveikį. Jei jūs norite tai padaryti meditacija, tuomet tai darykite 40 minučių. Svarbiausia nespausti. Lengva tik momentą liesti lyg plunksna, sunku taip daryti keturiasdešimt minučių. Daug kartų užsimiršite ir pradėsite spausti.

Nespauskite. Keturiasdešimt minučių tiesiog stebėkite, kad jūsų rankos būtų be svorio, tiesiog tik liestų. Nuolat stebėkite, kad nespaudžiate, tik liečiate. Tai sukels gilų sąmoningumą, panašiai kaip kvėpavimas. Kai Buda sako kvėpuoti visiškai sąmoningai, tai tas pats atsitiks liečiant, nes jūs nuolat turite atminti, kad nespaudžiate. Jūsų ranka turi būti kaip plunksna, besvoris, tik liečiantis daiktas. Jūsų protas bus budrus arti akių, ir energija nuolat tekės. Pradžioje ji lyg lašės lašais. Per mėnesį pajusite, kad ji tapo lyg upė, o po metų pajusite, kad ji tapo srautu. Kas atsitinka – „lyg plunksna liečiant akių obuolius, tarp jų atsiveria lengvumas” – kai jūs liečiate, jūs juntate lengvumą. Jūs tai galite justi jau dabar. Nedelsiant, kai liečiate, atsiranda lengvumas. Ir tas „lengvumas tarp jų atsiveria į širdį”, tas lengvumas prasiskverbia ir atidaro širdį. Į širdį gali įeiti tik lengvumas, nieko sunkaus negali ten įeiti. Tik labai lengvi dalykai gali vykti širdyje.

Šis lengvumas tarp akių pradės lašėti į širdį ir širdis atsivers tam, kad tai priimtų – „ir ten prasiskverbia kosmosas.” Kai krintanti energija taps srove, po to upe, po to srautu, jūs būsite nuplautas, visiškai nuplautas. Jūs nejausite, kad esate. Jūs paprasčiausiai jausite, kad yra kosmosas. Įkvėpdamas, iškvėpdamas jūs jausite, kad tapote kosmosu. Kosmosas įeina ir kosmosas išeina. Realybės, kurioje jūs visuomet buvote, ego neliks.

 

* - Meditacijos centro Ojas išverstą ir išleistą Ošo knygą "MEDITACIJA – PIRMOJI IR GALUTINĖ LAISVĖ. Senovės ir šiuolaikinių meditacijų praktinis vadovas." galima rasti.  

 

Atnaujinta 2018-12-17


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos