LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

Media apie meditaciją

Dar neseniai lietuviai beveik visiškai nežinojo ir nenaudojo žodžio meditacija. Ir dabar žodis meditacija dažniausiai naudojamas neteisingai, nes tai labai gilus, platus, aukštas ir prasmingas žodis. Kai šis žodis bus suprastas ir teisingai taikomas, Žemėje bus daug daugiau sveikatos, džiaugsmo, laimės ir gerovės.

Žodį meditacija dabartinės lietuvių kalbos ir tarptautinės kalbos žodynai paprastai aiškina kaip apmąstymą, pasinėrimą į mintis, didelio susikaupimo būseną. Tai neteisinga. Tokie aiškinimai tereiškia, kad lietuviai težino koncentracijos, įtampos, minties, apmąstymų, susikaupimo žemas, svarias būsenas ir nežino meditacijos – natūralios, atpalaiduotos, nuoširdžios, lengvos, labai kūrybiškos ir palaimingos būsenos. Iki šiol Lietuvoje ir nė vienas oficialus atstovas ir net mokslininkas apie meditaciją nėra nieko tinkamo pasakęs. Lietuvos dar nepasiekė dvasios šviesa.

Apie meditaciją pasaulyje yra prirašyta daugybė knygų. Ja netikima. Meditacija yra patiriama, kaip ir gyvumas, grožis, sveikumas, džiaugsmas. Kadangi meditacija yra egzistencinis fenomenas, tai ji kaip ir gyvybė lengvai patiriama, bet sunkiai aprašoma. Meditacija galima vadinti visiškai darnios sąmoningos gyvybės būseną. Meditatyviai galima gyventi, dirbti ir mirti. Tai daug daugiau nei galima įsivaizduoti, svajoti ar tikėti. Meditatoriui tikėjimai ir svajonės atkrinta lyg seni medžio lapai ar ištirpsta lyg žiemos ledai. Meditacija yra begalinė, todėl jos neišsemsi ir jokiais aprašymais.

Šiame skyriuje bus žmonių, spaudos, kitos media žodžiai apie meditaciją ir tikriausiai neretai reikalingi patikslinantys meditacijos meistro komentarai, istorijos ir net anekdotai.


Laikraštis "Klaipėda" apie meditaciją

Medituoja saulei tekant

Irena prašo ir kviečia visas žiniasklaidos priemones, kurios skelbia saulėtekio laiką, būti kiek galima tikslesnėmis.

"Aš pastaruoju metu medituoju. Meditaciją pradedu likus penkioms minutėms prieš patekant saulei, - sakė skaitytoja. - Todėl man labai svarbu, kad būtų pranešamas tikslus laikas."

Irena papasakojo, kad jos meditacijos seansas trunka 15 minučių. Dėl netikslios informacijos ji gali pavėluoti arba per anksti pradėti svajoti.

"Kokteilio" spėlionė

Ko gero, Irena praktikuoja Ošo dinaminę meditaciją, nes ją geriausia praktikuoti per saulėtekį, kai visa gamta bunda, kai visa egzistencija palaiko energijų budimą.

Verta žinoti

Meditacija yra dvasinis reiškinys. Žmonės negali medituoti, jei jiems trūksta energijos ir jie, anot medituojančių, yra įstrigę kūne, jausmuose ar prote. Kai žmonės yra susitapatinę su jais, net nežino, kad jausmai, kūnas ar protas tėra lyg lukštas kiaušiniui ar žievė sėklai. Meditatorius yra viduje ir pasirodo trūkus lukštui. Žmogus jaučia, kad kažkas ne taip, bet nežino, ką reikėtų daryti, kad atsiskleistų vidinė jo esybė. Sielos atsitapatinimas nuo kūno, jausmų ir proto yra fundamentas meditacijai.


Originalas: http://klaipeda.diena.lt/dienrastis/ivairenybes/kokteilis-197592

"Klaipėda" / Įvairenybės / Kokteilis, 2009-01-29


Komentaras

Žmonėms vis labiau reikalinga meditacija, jie vis dažniau jos ieško ir dar dažniau jos ieškos ateityje. Ieškant naujoje srityje įvyksta klaidos, nelaimės. Kad jų būtų mažiau naudinga domėtis, kas jau yra žinoma ir tuo dalintis.

„Klaipėdoje“ pateiktas tekstas yra Mečislovo Vrubliausko citata iš žurnale „Žmogus“ 1999 m. Nr.3 atspausdinto straipsnio „Meditacijos esmė ir praktika (3)“.

Visa pastraipos citata skamba taip: „Meditacija yra dvasinis reiškinys. Bet ji negali atsitikti, kol žmonėms trūksta energijos ir jie yra įstrigę kūne, jausmuose ar prote - jie yra susitapatinę su jais ir net nežino, kad pastarieji tėra tik kaip lukštas kiaušiniui ar žievė sėklai. Meditatorius yra viduje ir pasirodo trūkus lukštui. Žmogus jaučia, kad kažkas ne taip, bet nežino, ką reikėtų daryti, kad atsiskleistų vidinė jo esybė. Todėl dvasios Meistras kartais būna kaip paukštė, kuri peri paukščiuką, kartais kaip sodininkas, sodinantis sėklą. Sielos atsitapatinimas nuo kūno, jausmų ir proto yra fundamentas meditacijai atsitikti. Taip gimsta liudijimas.“

Mažiau pasitaikytų klaidų ir Lietuva ne tik greitai išbristų iš finansinės bet ir iš ekonominės bei moralinės krizės, jei nurodytume tikrus šaltinius.

Visą straipsnį galima rasti MEDITACIJOS ESMĖ IR PRAKTIKA (3)

Prembuda, 2009-05-01


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos