LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

Dėkingumas*

Naktis be būsto

Momentą, kai neskirstant, nesirenkant jaučiamas dėkingumas už abu – už skausmą ir malonumą, – neskirstant, nesirenkant, tiesiog jaučiant dėkingumą už viską, kas yra duota... Kadangi tai yra duota Dievo, tai turi turėti priežastį. Mes tai galime mėgti, galime nemėgti, bet tai reikalinga mūsų augimui. Ir vasara, ir žiema reikalingi mūsų augimui. Jei ši įžvalga nusėda širdyje, tuomet kiekvieną gyvenimo akimirką jaučiamas dėkingumas.

  

Tegul tai tampa jūsų meditacija ir malda: dėkokite Dievui kiekvieną momentą už juoką, ašaras, už viską. Po to pastebėsite savo širdyje kylančią tylą, kurios jūs anksčiau nepažinote. Tai – palaima.

Svarbiausias dalykas yra priimti gyvenimą tokį, koks jis yra. Jį priimant dingsta troškimai. Priimant jį tokį, koks jis yra, dingsta įtampos, dingsta nepasitenkinimas; priimant jį tokį, koks yra, pradedama jaustis džiugiai – be jokios priežasties! Kai džiaugsmas turi priežastį, jis ilgai nesitęs. Kai džiaugsmas priežasties neturi, jis tęsis amžinai.

Tai atsitiko labai garsios zen moters Rengetsu (Rengetsu) gyvenime... Tik keletas moterų pasiekė zen viršūnes. Ši yra iš tų retų moterų.

Keliaudama piligrimė saulei leidžiantis atvyko į kaimą ir prašė nakčiai būsto, bet kaimiečiai prieš ją užtrenkdavo duris. Jie buvo prieš zen. Zen yra toks revoliucingas, toks visiškai maištingas, kad jį labai sunku priimti. Priėmę jį jūs būsite transformuoti. Priėmę jį jūs pereisite per ugnį ir niekada neliksite toks pat. Tradicijų žmonės visuomet buvo prieš tai, kas religijoje yra tiesa. Tradiciška yra visa tai, kas religijoje nėra tiesa. Taigi tie, matyt, buvo tradiciniai miestelio budistai ir jie neleido moteriai likti miestelyje; jie ją išvarė.

Buvo šalta naktis, o senolė neturėjo stogo ir buvo alkana. Ji turėjo prisiglausti laukuose po vyšnios medžiu. Buvo tikrai šalta ir ji negalėjo gerai miegoti. Be to, buvo ir pavojinga dėl laukinių žvėrių ir kitko. Vidurnaktį ji pabudo, nes buvo per daug šalta, ir pamatė nakties danguje visiškai prasiskleidusius vyšnios žiedus, besijuokiančius ūkanotam mėnuliui. Perpildyta grožio ji atsikėlė, nusilenkė į kaimo pusę su šiais žodžiais:

    Per jų gerumą

    atsakant man pastogę

    aš suradau save

    šią ūkanoto mėnulio naktį po žiedais.

Ji jaučiasi dėkinga. Ji nuoširdžiausiai dėkoja tiems žmonėms, kurie atsakė jai pastogę; jei būtų miegojusi po įprastu stogu, būtų prasnaudusi palaimą – tuos vyšnios žiedus ir jų šnabždėjimąsi su ūkanotu mėnuliu, ir šią nakties tylą, šią absoliučią nakties tylą. Ji nepyksta, ji tai priima. Ne tik tai priima, tai sveikina – ji jaučiasi dėkinga.

Buda tampama tuo momentu, kai su dėkingumu priimama viskas, ką suteikia gyvenimas.

 

 

* - Meditacijos centro Ojas išverstą ir išleistą įžvalgų ir alegorijų knygą su kortomis Ošo transformacijos taro galima rasti.  

 

Atnaujinta 2021-05-26


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos