LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 

A.Paradisis

Baltazaro Kosos gyvenimas ir darbai

Popiežius Jonas XXIII

VALSTYBINĖ GROŽINĖS LITERATŪROS LEIDYKLA, VILNIUS, 1963

Skaitytojų pasiūlymu, pageidavimu ir palaikymu įdedame skaitytojų atneštos A.Paradisio knygos "Baltazaro Kosos gyvenimas ir darbai" apie popiežių Joną XXIII elektroninį variantą (PDF formatu, 900 KB): "Baltazaro Kosos gyvenimas ir darbai"

Pastaba: jei nepavyksta atidaryti nuorodos, ant nuorodos spauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Save target as...". PDF failą galima atidaryti su nemokama programa Adobe Reader (ją galite rasti).

Knygoje aprašytų popiežių istorijos dera su pateikiamu šiuolaikiniu popiežių sąrašu.

Pateikiame keletą citatų iš knygos:

"Aš esu nužudęs septyniasdešimt du žmones, ir man nieko nereiškia nudėti dar vieną [Baltazaras Kosa, prieš išrenkant popiežiumi]."

"Norėdamas apsisaugoti nuo apgaulių, Kosa sugalvojo atspausdinti naujas indulgencijas, atskiras kiekvienai nuodėmei, ir jose nurodyti jų kainą. Kas sumokėdavo pažymėtą sumą, tam būdavo atleidžiama atitinkama nuodėmė. Dabar Jonas XXIII galėjo tiksliai nustatyti, kokios bus pajamos. Pasiuntiniai gaudavo tam tikrą kiekį indulgencijų, už kurias turėjo išrinkti atitinkamą pinigų sumą. Vagystės liovėsi.

Šių popiežiaus indulgencijųų „tarifai“ yra išlikę iki mūsų laikų. Ir mes matome, kad „atsikratymas nuodėme“ ne per brangiai atsieidavo. Sakysime, žmogus, nužudęs savo motiną, tėvą ar seserį, galėjo „išpirkti“ nuodėmę, sumokėjęs tiktai vieną dukatą už indulgenciją. Žmogus, užmušęs žmoną, kad galėtų vesti kitą, turėjo sumokėti du dukatus. Kas užmušdavo paprastą kunigą, mokėdavo keturis dukatus, vyskupą — devynis. Tie keli dukatai apsaugodavo nuo pragaro kančių.<...>

Įvairiu metu buvo rasti kitų popiežių indulgencijų „tarifai“. "

"Jo [popiežiaus Sergijaus III] meilužė Marocija buvo tokia pat graži ir bukli, kaip ir jos motina, žavingoji Teodora. Galimas daiktas, net dar gražesnė ir apsukresnė.

Šios dvi moterys „draugiškai“ sugyveno su daugeliu įžymių dvasininkų ir turėjo jiems didelę įtaką. Per ilgą savo gyvenimą jos iškėlė į sostą ir nuvertė apie dešimtį popiežių."


Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: http://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2021. All rights reserved. Copyright informationNaujienos