LietuviškaiLT   EnglishEN  

Meditacijos centras Ojas
 





Aš nenoriu savo draugui sakyti tiesos apie intymius dalykus, nes jis iškart savaip įvertina ir niekas nuo to nepasikeičia. Kodėl? *

Foto: Meditacijos centro Ojas archyvas, 2014©. 
Foto: Meditacijos centro Ojas archyvas, 2014©. 

Čia yra du klausimai: vienas – kodėl nenori sakyti savo draugui tiesos apie intymius dalykus; antras – kodėl sakant jam apie juos niekas nuo to nepasikeičia. Tai masinis reiškinys ir pravartu į jį žvilgtelėti. Taip paprastai yra tarp vyro ir žmonos, dažnai taip yra tarp vaikų ir tėvų, tarp draugų ir net tarp mylimųjų. Šį tą reikia suprasti apie žmogų, jo kūnus, energijų tekėjimą.

Vyras ir moteris, kaip tėvai ir vaikai, yra skirtingi. O jei du žmonės yra labai skirtingi, gali atsitikti taip, kad, nepaisant didelės traukos, jie vienas kito nesupras. Norint būti kartu, labai svarbu, kad vienas turėtų tai, ko kitam trūksta, ir kad abu būtų pasiruošę nuoširdžiai dalytis. Tuomet šansas yra, net jei jie yra labai skirtingi. Žinoma, tėvams ir bent jau mažiems vaikams yra paprasčiau, nes vaikai visuomet yra atviri ir nuoširdūs; be to, jiems tėvai besąlygiškai reikalingi.

Paprastai žmonės nemato, bet bendraudami jie dalijasi vitaline energija. Bendraujant svarbu, kad dalijantis mintys, jausmai ar žodžiai būtų pripildyti energijos, kad ji tekėtų ir net kiltų. Vakaruose plačiai yra paplitęs mitas, klaida, kad svarbu žodis, mintis – indas, o ne tai, ko jis pripildytas. Prie tokios klaidos paplitimo daugiausiai prisidėjo protas, jo pervertinimas ir tikėjimai.

Gili ir subtili energija teka kalbant apie intymius dalykus, aukšta – apie dvasinius dalykus. Giliau ir gausiau energija teka sakant tiesą. Kalbėdami mes ne tik dalijamės savo energija ir senkame, bet atsivėrę tampame ir pažeidžiami. Todėl turime būti atidūs ir kitų poveikiams. Beveik visi yra pastebėję, kad pabendravę kartais jaučiamės įkvėpti, kartais išsekę. Tai dėl to, jog vienais atvejais kitas dalijasi su mumis savo energija, o kitais atvejais – ne. Kartais mumyse kažkas susijungia, o kartais – nutrūksta. Iš tikrųjų mes dalijamės ne tik energija, bet ir tam tikromis mentalinėmis formomis, šablonais. Tos formos ir šablonai sudaro tai, ką vakariečiai vadina žodžiu mentalitetas. Kalbantis dėl to keičiasi mūsų psichika, aukštesnieji kūnai ir energetika: keičiasi, tobulėja arba irsta, prisipildo arba senka.

Giliai dalintis ir išgirsti bei suprasti galime tik bendraudami širdimi. Bendraujant protu, per mintis ar vaizduotę, visuomet bus ekranas, širma, filtras. Bendraudami protu, niekuomet vienas kito neišgirsime. Tai biznio, o ne meilės kalba. Jeigu norime pasiekti tikslą, laimėti – bendraukime protu, jei norime pasidalinti – širdimi. Klausydamiesi ir sakydami juskime, jauskime, matykime, girdėkime, įsisąmoninkime, bet negalvokime, nevertinkime, neteiskime. Leiskime žodžiams, gestams ir jų energijoms įeiti į mūsų psichiką, širdį ir sielą be jokio pasipriešinimo ir taip giliai, kiek tik jie pasiekia. Kartais tai gali skaudinti, kartais džiuginti, bet visais atvejais reikėtų likti atviriems, nuoširdiems, neteisti, neužsidaryti. Ir negalvoti, nes galvojimas visuomet iškreipia bendravimą ir paverčia jį pataikavimu ar kova. Bet kokia mintis ne tik dalinai atspindi vitališkumą, bet ir yra jam varža. Nieko nereikėtų nei perdėti, nei sumenkinti. Menkiausia mintis iškreips tiesą ir liksime ne tik nesuprasti, o dar labiau išsiderinę, konfliktiškesni nei iki pokalbio. Atitikimas turi būti geresnis nei siuvant rūbą ar gaminant detalę. Kai kurie žmonės tai jau pradeda suprasti. Jei vienas žmogus gamina varžtą, o kitas – veržlę, tai veiksmai turi būti suderinti mikronų tikslumu. Taip yra ir su žodžiais ar gestais. Subtiliame pasaulyje supratimas turi būti dar aukštesnis. Kitaip ne papildysite vienas kitą, o ardysite.

Tau kalbant su draugu intymiomis temomis niekas po pokalbio nesikeičia, nes draugas klausosi per protą ir neleidžia paliesti tų vietų, kuriose jis turėtų pasikeisti ir pakeisti savo veiksmus. Tai tikriausiai jauti ir matai. Dėl to, kad klausosi per protą, jis išlieka už širmos ir dėl to saugus, nepaliestas ir kietas. Vertina ir filtruoja jo protas. Bet klausymąsi per protą – vertinimą ir filtravimą, o ne klausymąsi širdimi, palaiko draugas. Palaiko iš sielos, iš nesąmoningos sielos, ko jis pats nemato. Taip jis gali elgtis dėl baimės, nemokšiškumo, ego arba dėl kitų priežasčių. Moters padėtį poroje blogina tai, kad jos trečias – astralinis kūnas, per kurį išreiškiame mintis, yra moteriškas, pasyvesnis, minkštesnis nei vyro ir todėl labiau pažeidžiamas. Panašiai ir peilis medžiui pavojingesnis nei atvirkščiai.

Vienais atvejais problemą galima būtų išspręsti, kitais – ne. Tu, sakydama tiesą, senki ir todėl kiekvieną kartą pakartoti tą patį ar pasakyti naują dalyką darosi vis sunkiau. Be to, jei kitas klausosi per protą, tau reikia naudoti spaudimą ir dėl to senki dar greičiau. Padėtį blogina dar ir tai, kad spaudžiant lieka įtampos tavyje, o nieko subtilaus ir nepasakysi. Be to, draugas prisipildys tavo energijos ir vėl lauks progos prisipildyti tavo ar kito sąskaita. Dėl to ir nenori draugui sakyti tiesos apie gilius dalykus. Tuo labiau kad niekas nuo to nesikeičia. Vieną dieną tai tiesiog suprantame ir pakeičiame savo elgesį. Tinkamas elgesio pokytis ir rodo, jog supratome problemą ir radome atsakymą.

Naudojimąsi kito atvirumu nuolat patiriame patys, matome filmuose, realybės šou ir gyvenime. Vieną dieną tokia tavo situacija turės pasibaigti. Paprastai geriau nelaukti nesąmoningos ir nelaimingos pabaigos, o tokią padėtį baigti anksčiau ir sąmoningai. Ar ilgai ravi ir laistai gėles, kurios neauga ir nežydi? Atidžiai įsižiūrėk į problemą ir rasi išeitį. Jei draugas neveda, tai moteriai nėra kur ir tekėti. Bet kuriuo atveju sprendimas turi ateiti iš tavo patyrimo, iš tavo vidaus. Geriau – iš širdies, iš sielos. Jei kelias netinkamas, nereikia juo eiti. Geriau ieškoti gero kelio arba patiems jį sukurti.

 

* - Citata iš Prembudos knygos "Meditacija – sielos dalijimasis", kurią galima rasti.  

 






Meditacijos centras OJAS
Resortas: Miškinių km. 8, Nemenčinės sen., Vilniaus r.   |     mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)  
Buveinė: Pavasario g. 21d   |   LT-10309 Vilnius   |  mob. (8-685) 11533 (pagrindinis)   |   mob. (8-619) 11551      

Telefonais atsakome I-V 9-12 val., VI 14-17 val., išskyrus per meditacinius kursus

el. p.:   |   svetainė: https://www.ojasmc.eu

© Meditacijos centras "Ojas" 2024. All rights reserved. Copyright information



Naujienos